emons-portraet-panorama.jpg

Emons –Portret

Mająca swoją główną siedzibę w Kolonii firma spedycyjna Emons Spedition jest globalnie działającym przedsiębiorstwem transportowym i logistycznym o ugruntowanej pozycji oraz wysokich standardach jakościowych i ekologicznych. Tu poznasz szczegółową ofertę tego średniego, rodzinnego przedsiębiorstwo i cele, do których ono dąży.

Emons_Logo.svgEmons_Logo.svgEmons_Logo.svg
portrait-emons-spedition-icon.svgportrait-emons-spedition-icon.svgportrait-emons-spedition-icon.svg

Na lądzie, na morzu i w powietrzu – globalna kompetencja logistyczna, na której można polegać!


Emons działa zarówno w segmencie przewozów lądowych (drogowych i kolejowych), jak i lotniczych i morskich. Obok tradycyjnych usług transportowych Emons oferuje usługi logistyczne (np. składowanie, komisjonowanie, montaż), globalne rozwiązania logistyki zaopatrzeniowej i dystrybucyjnej oraz indywidualne koncepcje logistyczne.


Dzięki własnym spółkom oraz strategicznym partnerom Emons dysponuje wydajnymi sieciami logistycznymi w Niemczech i innych krajach wschodniej i zachodniej Europy. Za pośrednictwem sieci agentów naszych spółek spedycji lotniczej i morskiej S.E.I. Spedition oraz Emons Impex reprezentowani jesteśmy globalnie w ponad 100 krajach.


Skuteczny rozwój firmy Emons zawdzięczamy wysokiej wydajności naszych zmotywowanych i wykwalifikowanych pracowników, silnie utożsamiających się z przedsiębiorstwem i troszczących się osobiście o naszych klientów. Własne wyposażenie – nieruchomości, flota pojazdów – zapewnia niezawodność i stabilność usług. Nasz zorganizowany własnym sumptem system zarządzania jakością (w oparciu o TQM) zorientowany jest na życzenia i wymagania naszych klientów i spełnia akceptowane globalnie standardy. Dowodzi tego certyfikowanie firmy Emons Spedition (Kolonia) zgodnie z DIN EN ISO 9001 oraz DIN EN ISO 14001, a także uzyskany atest SQAS serwisu transportowego (PDF: certyfikaty w języku angielskim). Dodatkowo naszą jakość wspiera kompetencja w dziedzinie IT i E-Business. Dzięki temu uzyskujemy wysoki poziom zadowolenia klientów.


Jako średnie i niezależne od koncernów przedsiębiorstwo rodzinne dysponujemy zdrową siłą kapitałową i inwestycyjną, stanowiącą solidne zabezpieczenie na przyszłość kwotą kapitału własnego oraz ratingiem finansowym i bankowym, który znacznie przewyższa średnią w branży.

 


 

Cele przedsiębiorstwa


Wierzymy, że działanie w sposób ekonomiczny z uwzględnieniem wysokich standardów jakości, ochrony środowiska i społecznej odpowiedzialności zapewni naszej firmie długotrwałą obecność na rynku.


Dalsze cele:


Praca ze świadomością kosztów na wszystkich szczeblach


Minimalizacja kosztów stałych poprzez podział pracy


Motywowanie pracowników poprzez ich otwarte informowanie oraz włączanie do procesu decyzyjnego


Podnoszenie jakości poprzez ciągłedokształcanie pracowników


Unikanie uzależnienia od organizacji, klientów i branż


Umacnianie zaufania klientów poprzez ciągłość i niezawodność polityki przedsiębiorstwa


 

e-service-emons-spedition.jpg

Nasze międzynarodowe powiązania (wybór państw)


Albania, Argentina, Armenia, Australia, Austria, Azerbejdżan


Belgia, Bośnia-Hercegowina, Brazylia, Bułgaria


Kanada, Chiny, Korea (Pd.), Chorwacja, Dania, Estonia, Finlandia, Francja


Gruzja, Niemcy, Japonia, Wielka Brytania, Grecja, Indie, Indonezja, Iran, Irlandia


Kazachstan, Kirgistan, Łotwa, Litwa, Luksemburg, Macedonia, Malezja, Meksyk, Mołdawia


Norwegia, Nowa Zelandia, Polska, Portugalia, Czechy, Rumunia


Serbia, Słowacja, Słowenia, Hiszpania, Afryka Południowa, Szwecja, Szwajcaria


Tadżykistan, Tajlandia, Turcja, Turkmenistan


Ukraina, Węgry, USA, Uzbekistan