verzollung-zollabwicklung-panorama.jpg

Formalności celne z Emons –kompleksowy serwis z wiedzą i doświadczeniem

Dla Ciebie poznajemy przepisy i formalności. W ten sposób gwarantujemy pełny serwis Emons w zakresie zlecanych do wykonania formalności celnych, doradztwa celnego i zarządzania cłami. Dbamy o to, aby Twoje strumienie towarów płynęły – przez granice państw i kontynentów.

verzollung-icon-rot.svgverzollung-icon-rot.svgverzollung-icon-rot.svg

Usługi w zakresie przewozu towarów


pełny serwis usług celnych

własne składy celne i zakłady przewozowe

certyfikowane i połączone w sieć specjalistyczne zakłady

seminaria celne i szkolenie pracowników


Gdy istnieje potrzeba załatwienia formalności związanych z importem lub eksportem towarów, fachowego doradztwa lub wykonania zadań związanych z zarządzaniem cłami, firma Emons jest najpewniejszym adresem. Zawsze znamy aktualne porozumienia i rozporządzenia.


Dzięki temu możemy przejąć część twoich obowiązków. Oprócz zwykłego załatwiania formalności celnych oferujemy kompetentne doradztwo celne oraz obszerny serwis zarządzania cłami. Masz pytania i zlecenia? Skontaktuj się z nami. Jako certyfikowany i połączony w sieć specjalistyczny zakład możemy w możliwie krótkim czasie przetransportować Twoje towary do miejsca przeznaczenia.


Nasze doświadczenie i własny skład celny pozwalają nam na całkowite przejęcie Twoich formalności importowych i eksportowych. Także nasze zakłady specjalizujące się w realizacji transportu powietrznego, morskiego i drogowego gwarantują oczekiwaną elastyczność i zdolność działania.


Serwis usług celnych Emons ma szeroki zasięg. Przejmiemy organizację Twego transportu, magazynowanie przesyłek, clenie a także wyjaśnianie skomplikowanych szczegółów związanych z załatwianiem formalności celnych.


Naszą wiedzą i doświadczeniem chętnie się dzielimy. Zamów dla swoich pracowników ściśle dopasowane do Twoich potrzeb szkolenia lub udział w naszych seminariach celnych.


Emons ma rozwiązania dla wszystkich spraw związanych formalnościami celnymi.


 


 

Twój gwarant w dziedzinie finansowej wiarygodności, ochrony danych i jakości


najszersze co do zakresu świadectwo AEO „uproszczenia celne/bezpieczeństwo i ochrona“ (AEO F)

Zabezpieczenie międzynarodowego łańcucha dostaw

Korzyści podczas clenia


Posiadając świadectwo „AEO F“ dla uproszczeń celnych/bezpieczeństwa i ochrony przekazujemy naszym klientom jako „Upoważniony Podmiot Gospodarczy“ związane z tym korzyści. Jako certyfikowane przedsiębiorstwo spedycyjne i logistyczne gwarantujemy finansową wiarygodność, ochronę danych i jakość. Emons jest tym samym częścią całościowego, międzynarodowego łańcucha dostaw „supply chain“.

Ten status niesie ze sobą różne korzyści, między innymi podczas clenia towarów:

 • przesył zredukowanych rekordów danych przy elektronicznym zgłaszaniu za pośrednictwem systemu ATLAS
 • rzadsze kontrole towarów i dokumentów
 • większe bezpieczeństwo i punktualność dzięki optymalizacji procesów
 • lepszą współpracę z urzędami celnymi

 


 

znajomość problematyki celnej w zakresie bezpieczeństwa i opłacalności


solidne doradztwo celne

optymalizację procesów

szkolenie Twoich pracowników

kompleksowe programy do zarządzania cłami


Naszych klientów wspieramy solidnym doradztwem celnym – zgodnie z indywidualnymi wymogami. To doradztwo obejmuje zarówno optymalizację procesów wwozu i wywozu jak i opracowanie odpowiednich metod. Podstawę strategicznego doradztwa tworzy gruntowna analiza faktycznych procedur w Twoim zakładzie.
Aby móc zapewnić ciągłość i płynność procesów, oferujemy ponadto Twoim pracownikom także praktyczne szkolenia. W ten sposób współpracownicy wykonujący obowiązki związane z importem i eksportem nabiorą fachowych umiejętności niezbędnych do celowego i efektywnego załatwienia wszelkich formalności celnych.

W ramach naszego programu do zarządzania cłami dajemy naszym klientom możliwość pójścia o krok dalej. Niezależnie od tego, czy wyłączenie ze struktury organizacyjnej przedsiębiorstwa ma dotyczyć całości, czy też tylko części formalności związanych z importem i eksportem, zalety są oczywiste.

Według naszego doświadczenia i zwrotnych informacji od naszych klientów, outsourcing zadań związanych z importem eksportem gwarantuje:

wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności
unikanie błędów podczas clenia
zmniejszenie kosztów i zwiększenie elastyczności
wysoki poziom bezpieczeństwa i niezawodności
unikanie błędów podczas clenia
zmniejszenie kosztów i zwiększenie elastyczności


Bez ryzyka – z metodą IT ATLAS


system załatwiania formalności celnych ATLAS

zautomatyzowana odprawa i monitorowanie przewozu towarowego

doradztwo w zakresie systemu ATLAS compliance


Znaczenie bezpieczeństwa i załatwiania formalności celnych nabrały w ostatnich latach szczególnego znaczenia, szczególnie w dziedzinie wwozu i wywozu z UE. I tak od roku 2011 możliwe są tylko elektroniczne zgłoszenia z wykorzystaniem systemu IT ATLAS.


Ponadto w ramach ochrony antyterrorystycznej i zapewnienia bezpieczeństwa międzynarodowego łańcucha dostaw od roku 2001 należy spełniać tak zwane wymogi compliance. To może spowodować konieczność sprawdzenia przesyłki przy pomocy oprogramowania compliance. Jeżeli tu wystąpią błędy, to mogą mieć one bardzo poważne konsekwencje.


Aby wykluczyć niepotrzebne komplikacje, oferujemy naszym klientom, oprócz doradztwa w zakresie systemu ATLAS, także doradztwo w zakresie compliance. Z wykorzystaniem przekazanej wiedzy można uniknąć opóźnień w transporcie i szkodliwego dla transakcji umieszczenia na listach podmiotów objętych sankcjami.

 


 

Przegląd usług celnych Emons


doradztwo i szkolenie: cła i kontakty gospodarcze z zagranicą

 • analizy przebiegu, strategie procedur i optymalizacji procesów
 • doradztwo w zakresie systemu ATLAS compliance
 • szkolenie współpracowników i seminaria celne

Serwis compliance: ciągłe monitorowanie krajowych i międzynarodowych

 • kontaktów gospodarczych z uwzględnieniem aktualnych list krajów obwinianych o terroryzm lub jego wspieranie z UE, Japonii i USA

załatwianie formalności importowych i eksportowych poprzez system IT ATLAS

 • wwóz do swobodnego obrotu
 • wwóz do aktywnego uszlachetniania lub po pasywnym uszlachetnieniu
 • wwóz do składu celnego i załatwienie wszelkich formalności związanych ze składem celnym (ATLAS-ZL), także w połączeniu z usługami logistyki magazynowej
 • wywóz do krajów trzecich
 • wywóz po aktywnym uszlachetnieniu do pasywnego uszlachetnienia
 • załatwianie formalności w zakresie procedury wysyłkowej T1 i T2 jako upoważniony nadawca i adresat

usługi celne poza systemem ATLAS

 • załatwianie formalności związanych z transportem w celu dokonania poprawek
 • składanie wniosków o specjalne dokumenty celne jak np. świadectwa pochodzenia EUR 1, A TR, T2 L, pozwolenie CEMT i inne.
 • clenie według procedury karnetów A.T.A. i TIR
 • załatwianie formalności celnych w innych państwach UE, Szwajcarii, Rosji, Turcji, na Ukrainie i Białorusi, a także w innych krajach Europy oraz kontynentalnej części Afryki, Ameryki, Azji i Australii

Twój osobisty kontakt ze specjalistami w zakresie serwisu celnego

Do Twojej dyspozycji stoją doświadczeni eksperci Emons, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania dotyczące ceł.